دسترسی سریع

با استفاده از کادرهای زیر می‌توانید با انتخاب سازنده، مدل‌های هر خودرو و یا تیپ‌های هر مدل به اطلاعات مورد نظر خود دسترسی داشته باشید:

هنگام ترکیدن لاستیک خودرو، مناسب ترین واکنش چیست؟

به طور کلی چرخ ها و لاستیک های خودرو یکی از استراتژیک ترین و مهم ترین اجزای تشکیل دهنده یک وسیله نقلیه محسوب می شوند و بروز حادثه ای برای این قسمت، قطعا ایمنی خودرو و وضعیت حرکت ان را تحت الشعاع قرار خواهد داد.

دوشنبه، ۶ بهمن‌‌ماه ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۸:۵۵

دلیل اصلی ترکیدگی سیلندر خودرو

علت شاتون زدن موتور خودرو

قطعاتی در خودرو وجود دارد که شاید اسم آن ها را رانندگان تابحال نشنیده باشند. این قطعات کوچک نقش مهمی در سیستم خودرو ایفا می کنند و بی توجهی به آن ها می تواند سبب استهلاک و در نهایت تخریب آن ها شود. شاتون نمونه ای از این قطعات است که غلی رغم اندازه کوچکش، وظیفه مهمی را در سیستم موتور برعهده دارد و استهلاک و آسیب به آن می تواند سبب بروز مشکلاتی در موتور شود که حرکت خودرو هم دچار اختلال می شود.

سه‌‌شنبه، ۳۰ دی‌‌ماه ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۶:۰۳

روش‌ها و ابزارهای تشخیص رنگ خودرو

برای تشخیص رنگ خودرو چند روش وجود دارد:

پنج‌‌شنبه، ۲۵ دی‌‌ماه ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۳:۰۳

راه هایی برای افزایش بازده و توان پیشرانه

روش های ساده تیونینگ خودرو

سیستم پیشرانه خودرو که از موتور و قطعات مربوطه تشکیل شده به مرور دچار کاهش عملکرد می شود. در این صورت تقویت موتور به منظور افزایش بازده و عملکرد آن امری ضروری تلقی می شود. افزایش بازده و عملکرد موتور علاوه بر این که موجب بالا رفتن توان آن می شود، در مصرف سوخت نیز صرفه جویی شده، آلایندگی کاهش می یابد و هم چنین استهلاک آن نیز کمتر می شود.

سه‌‌شنبه، ۲ دی‌‌ماه ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۷:۳۸

مقایسه موتور TU۵ با XU۷؛ کدام یک بهترین عملکرد را دارد؟

در این مقاله قصد داریم به بررسی دو پیشرانه مهم ایران‌خودرو که روی اکثر محصولات این شرکت قرار دارد بپردازیم. در این مقایسه قرار است دو پیشرانه TU۵ و XU۷ را ازنظر توان خروجی، استهلاک، عملکرد و هزینه‌های جاری با یکدیگر مقایسه کنیم. بنابراین اگر سردرگم هستید که کدام‌یک از محصولات ایران‌خودرو را انتخاب کنید و دوست دارید اطلاعات بیشتری از مشخصات فنی موتور XU۷ و موتور TU۵ به‌دست بیاورید با ما همراه باشید تا به مقایسه این دو پیشرانه استراتژیک و مهم ایران‌خودرو بپردازیم.

یک‌‌شنبه، ۹ آذر‌‌ماه ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۸:۴۹

“گشتاور” و “اسب بخار” چگونه کار میکنند؟

بسیاری از افراد هنگام مقایسه موتور خودروها با یکدیگر، برای یافتن پاسخ این سوال که کدام خودرو قویتر است به دو مشخصه توان (اسب بخار) و گشتاور تولیدی موتور برخورد میکنند. در حالیکه مقالات مبهم و گیج کننده بسیاری در مورد این دو فاکتور در فضای وب وجود دارد، در این نوشتار قصد داریم این دو فاکتور مهم را بصورت واضح تر و قابل درک تر از جنبه ساز و کار آن توضیح دهیم تا ازین پس تشخیص برتری در مقایسه میان خودروها از لحاظ مشخصه های موتور کمی برایتان ساده تر شود.

پنج‌‌شنبه، ۸ آبان‌‌ماه ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۷:۳۸

صفر تا صد تعلیق و جلوبندی خودرو

اجزای جلوبندی خودرو و علائم خرابی آن ها

جلوبندی یکی از قسمت های خودرو است که در قسمت جلو و زیرین خودرو قرار دارد. وظیفه مجموعه قطعات آن راحتی در رانندگی و ایجاد تعلیق یا هندلینگ خودرو به هنگام عبور از سطوح ناهموار همانند دست اندازها و چاله ها است. قطعات جلوبندی شامل سیبک ها، دستگاه تعلیق، اکسل، سیستم فرمان، کمک فنر، فنر، سگ دست، شغال دست، طبق، میل تعادل و میل موجگیر است.

پنج‌‌شنبه، ۱ آبان‌‌ماه ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۳:۱۲

با علائم سوختن واشر سرسیلندر آشنا شوید؛ از دود سفید رنگ تا قاطی شدن آب و روغن

سوختن واشر سرسیلندر یکی از عیوب رایج در پیشرانه‌های احتراقی است که تعمیر آن معمولا هزینه و وقت نسبتا زیادی را طلب می‌کند.

جمعه، ۱۳ دی‌‌ماه ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۶:۵۰

سیستم اتوپایلوت تسلا چگونه کار می کند؟

از جمله ویژگی های خودروهای تولیدی تسلا که در ماه های اخیر در کانون توجه خریداران قرار گرفته، می توان به سیستم نیمه خودکار اتوپایلوت این ماشین ها اشاره نمود که بارها و بارها جان بسیاری از سرنشینان اتومبیل های این شرکت را نجات داده و از برخوردشان با موانع جلوگیری کرده است.

سه‌‌شنبه، ۳۰ مهر‌‌ماه ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۹:۵۰

آیا سیستم دو دیفرانسیل مانع لیز خوردن خودرو می‌شود؟

بسیاری بر این باورند که سیستم دو دیفرانسیل مانع سر خوردن خودرو بر روی زمین‌های برفی می‌شود و بدون ملاحظه رانندگی می‌کنند، اما آیا این امر صحت دارد؟

پنج‌‌شنبه، ۴ بهمن‌‌ماه ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۲:۵۲

پنج عمل ویرانگر موتور خودرو را بشناسید

موتوری که به علت عدم رسیدگی نیازمند تعمیر یا تعویض است، معمولا پرهزینه‌ترین مشکل در نگهداری خودرو به حساب می‌آید که یک راننده ممکن است با آن مواجه شود.

چهارشنبه، ۵ دی‌‌ماه ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۷:۲۲

روغن‌هایی که دشمن سیستم‌های الکترونیکی خودرو می‌شوند

یکی از چالش‌های تولیدکنندگان روغن‌موتور، ‌یک استارت راحت و بی‌دردسر در هوای سرد است. اما یکی از این چالش‌ها، انتقال نیروی برق زیادی است که در حرکت اولیه موتور و از طریق روغن به بدنه خودرو و پس از آن به سایر تجهیزات الکتریکی موتور منتقل می‌شود.

یک‌‌شنبه، ۱۸ آذر‌‌ماه ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۶:۰۹

آنچه باید در مورد ترمز ABS بدانید

سیستم ترمز ضد قفل برای اولین بار در سال ۱۹۳۰ در هواپیما به شکل مکانیکی مورد استفاده قرار گرفت. در همان زمان تحولات زیادی در توسعه این سیستم در صنعت هوانوردی به وجود آمد. اما جالب بود که بررسی این سیستم برای چندین سال متوقف شد تا اینکه در سال ۱۹۷۵ تا ۱۹۷۶ برای اولین بار این سیستم در کامیونهای سنگین در آمریکا برای کاهش تصادفات به خاطر از دست دادن پایداری کامیون در جاده ها مخصوصا” جاده های لغزنده مورد استفاده قرار گرفت . در سال ۱۹۸۰ در تکنولوژی ایمنی خودرو تحول عظیمی رخ داد و سیستم ABS به شکل امروزی (الکترونیکی ) در خودروهای سواری مورد استفاده قرار گرفت .

دوشنبه، ۱۴ آبان‌‌ماه ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۳:۲۲

نشانه های خرابی کمک فنر چیست؟

کمک فنرها یکی از مهم ترین بخش های خودرو محسوب می شوند و در صورت بی توجهی به آنها ممکن است با عواقب جبران ناپذیری مواجه شوید.

پنج‌‌شنبه، ۲۶ مهر‌‌ماه ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۸:۱۲

مواردی که دانستن آن‌ها خوشایند تعمیرکارها نیست!

اکثر رانندگان با اتکا به نظر مکانیک‌ها، خودروهای خود را به دست آن‌ها می‌سپارند تا ایرادهای آن را پیدا کرده و برطرف کنند. اما برخی نکات هستند که مکانیک‌ها به هیچ عنوان دوست ندارند که رانندگان از آن مطلع شوند تا حتما برای رفع ایراد به آن‌ها مراجعه شود.

یک‌‌شنبه، ۳۱ تیر‌‌ماه ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۳:۳۴

گرمای تابستان با تایر خودرو چه میکند؟!

از آنجا که گرما، اثر جدی در خالی شدن باد یا ترکیدگی تایرها دارد؛ بدین سبب کارشناسان تصریح زیادی بر توجه رانندگان به این مقوله به ویژه در فصل تابستان دارند. ترکیدگی لاستیک در هوای گرم یکی از شایع ‌ترین عواملی است که خطرات زیادی برای خودروها ایجاد می‌کند؛ به صورتی که یکی از عوامل اصلی خیلی از تصادفات جاده ‌ای در فصل تابستان ترکیدگی لاستیک به علت های گوناگون است.

شنبه، ۲۳ تیر‌‌ماه ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۰:۱۱

هر آن‌چیزی که از آب بندی صحیح موتور خودروهای خارجی باید بدانید

آب بندی خودروها چیزی نیست که متعلق به خودروهای قدیمی باشد و هنوز هم همه خودروها نیاز به آب بندی صحیح دارند تا بتوانند بهترین عملکرد و کیفیت را در اختیار صاحبانشان بگذارند.

دوشنبه، ۴ تیر‌‌ماه ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۱:۱۳

چرا گیربکس‌های دستی همیشه بهترین نیستند؟

شاید برای بسیاری از رانندگان و عاشقان خودرو لذت رانندگی با جعبه‌دنده دستی بسیار بیشتر از جعبه‌دنده خودکار باشد. لذتی که می‌تواند حس خوب تعویض دنده را برای راننده ایجاد کند.

چهارشنبه، ۱۹ اردیبهشت‌‌ماه ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۰:۳۴

هر آن چیزی که در مورد پاور باکس (Power Box) و کاربرد آن در خودرو باید بدانید

بسیاری از صاحبان خودروهای اسپرت و به روز که اغلب جوانان هستند برای افزایش قدرت خودروی خود از موارد بسیار مختلفی استفاده می‌کنند ولی یکی از مواردی که معمولا به اشتباه و یا درست، از آن برای افزایش قدرت استفاده می‌شود به تیونینگ باکس یا در اصطلاح علمی‌تر پاور باکس (Power Box) مشهور است که در ادامه به بررسی جزئیات بیشتری از آن در خودروهای مسابقه‌ای می‌پردازیم.

یک‌‌شنبه، ۲ اردیبهشت‌‌ماه ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۱:۲۷

مکمل سوخت چیست و چه کاربردی دارد؟

مسلما برایتان این موضوع پیش آمده که در هنگام مراجعه به پمپ بنزین، متصدی آن به شما استفاده از مکمل سوخت را پیشنهاد کند. براساس ادعای آن‌ها با استفاده از مکمل سوخت کارایی خودرو افزایش یافته و مصرف سوخت کمتر و یا بهینه می‌شود. آیا چنین موضوعی حقیقت دارد؟ برای جواب این سوال با ما همراه باشید.

پنج‌‌شنبه، ۱۲ بهمن‌‌ماه ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۲:۰۹

کاردو، به عنوان یکی از بزرگترین فضای آنلاین تبادل و معامله خودرو، در حال حاضر به صدها مشتری در حال ارائه خدمات است. در این نسخه از وب‌سایت کاردو سعی شده است با بهره‌گیری از آخرین متدهای توسعه و برنامه‌نویسی امکان استفاده کاربران از سایت در دستگاه‌های هوشمند (موبایل، تبلت) به صورت ویژه‌ای فراهم می‌سازد و طراحی سایت به گونه‌ای است که لایه‌بندی سایت بر اساس دستگاه شما تطبیق می‌یابد.

این سایت ماحصل، تلاش‌های چندساله کارشناسان خبره در ۲ حوزه صنعت خودرو و IT بوده است و سعی شده است بنا به نیاز کاربر ایرانی و بر اساس شیوه فعالیت جاری کشور سریعترین و بهترین انتخاب‌ها فراهم باشد.

«کاردو» واژه‌ی اصیل پارسی است و به معنای توانمندی و پشتکار است، همچنین نگارش انگلیسی آن (CarDo) به معنای فعالیت مرتبط با خودرو می‌باشد. «کاردو» تمام تلاش خود را انجام می‌دهد تا شایسته خدمت‌رسانی به شما باشد.

به دلیل حجم بالای آگهی‌های ثبت شده، امکان بررسی صحت و اصالت آن‌ها امکان‌ناپذیر است، پیش از هرگونه معامله از صحت و اصالت مدارک و خودرو مطمئن شوید، در صورت نیاز می‌توانید از کارشناسان بخش خدمات مشتریان ما جهت راهنمایی و باری‌رسانی استفاده کنید.

طبق ماده ۳ آیین نامه اجرایی ماده ۷ قانون حمایت از مصرف کنندگان مسئولیت تبلیغ خلاف واقع بر عهده سفارش دهنده و سازنده آگهی است.

© ۱۳۹۳-۱۴۰۰ :: کلیه حقوق برای سایت کاردو محفوظ است. استفاده از مطالب سایت فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است.