۳۷ مورد یافت شد.
صفحه  ۱  از  ۲

با علائم سوختن واشر سرسیلندر آشنا شوید؛ از دود سفید رنگ تا قاطی شدن آب و روغن

سوختن واشر سرسیلندر یکی از عیوب رایج در پیشرانه‌های احتراقی است که تعمیر آن معمولا هزینه و وقت نسبتا زیادی را طلب می‌کند.

جمعه، ۱۳ دی‌‌ماه ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۶:۵۰

سیستم اتوپایلوت تسلا چگونه کار می کند؟

از جمله ویژگی های خودروهای تولیدی تسلا که در ماه های اخیر در کانون توجه خریداران قرار گرفته، می توان به سیستم نیمه خودکار اتوپایلوت این ماشین ها اشاره نمود که بارها و بارها جان بسیاری از سرنشینان اتومبیل های این شرکت را نجات داده و از برخوردشان با موانع جلوگیری کرده است.

سه‌‌شنبه، ۳۰ مهر‌‌ماه ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۹:۵۰

آیا سیستم دو دیفرانسیل مانع لیز خوردن خودرو می‌شود؟

بسیاری بر این باورند که سیستم دو دیفرانسیل مانع سر خوردن خودرو بر روی زمین‌های برفی می‌شود و بدون ملاحظه رانندگی می‌کنند، اما آیا این امر صحت دارد؟

پنج‌‌شنبه، ۴ بهمن‌‌ماه ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۲:۵۲

پنج عمل ویرانگر موتور خودرو را بشناسید

موتوری که به علت عدم رسیدگی نیازمند تعمیر یا تعویض است، معمولا پرهزینه‌ترین مشکل در نگهداری خودرو به حساب می‌آید که یک راننده ممکن است با آن مواجه شود.

چهارشنبه، ۵ دی‌‌ماه ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۷:۲۲

روغن‌هایی که دشمن سیستم‌های الکترونیکی خودرو می‌شوند

یکی از چالش‌های تولیدکنندگان روغن‌موتور، ‌یک استارت راحت و بی‌دردسر در هوای سرد است. اما یکی از این چالش‌ها، انتقال نیروی برق زیادی است که در حرکت اولیه موتور و از طریق روغن به بدنه خودرو و پس از آن به سایر تجهیزات الکتریکی موتور منتقل می‌شود.

یک‌‌شنبه، ۱۸ آذر‌‌ماه ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۶:۰۹

آنچه باید در مورد ترمز ABS بدانید

سیستم ترمز ضد قفل برای اولین بار در سال ۱۹۳۰ در هواپیما به شکل مکانیکی مورد استفاده قرار گرفت. در همان زمان تحولات زیادی در توسعه این سیستم در صنعت هوانوردی به وجود آمد. اما جالب بود که بررسی این سیستم برای چندین سال متوقف شد تا اینکه در سال ۱۹۷۵ تا ۱۹۷۶ برای اولین بار این سیستم در کامیونهای سنگین در آمریکا برای کاهش تصادفات به خاطر از دست دادن پایداری کامیون در جاده ها مخصوصا” جاده های لغزنده مورد استفاده قرار گرفت . در سال ۱۹۸۰ در تکنولوژی ایمنی خودرو تحول عظیمی رخ داد و سیستم ABS به شکل امروزی (الکترونیکی ) در خودروهای سواری مورد استفاده قرار گرفت .

دوشنبه، ۱۴ آبان‌‌ماه ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۳:۲۲

نشانه های خرابی کمک فنر چیست؟

کمک فنرها یکی از مهم ترین بخش های خودرو محسوب می شوند و در صورت بی توجهی به آنها ممکن است با عواقب جبران ناپذیری مواجه شوید.

پنج‌‌شنبه، ۲۶ مهر‌‌ماه ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۸:۱۲

مواردی که دانستن آن‌ها خوشایند تعمیرکارها نیست!

اکثر رانندگان با اتکا به نظر مکانیک‌ها، خودروهای خود را به دست آن‌ها می‌سپارند تا ایرادهای آن را پیدا کرده و برطرف کنند. اما برخی نکات هستند که مکانیک‌ها به هیچ عنوان دوست ندارند که رانندگان از آن مطلع شوند تا حتما برای رفع ایراد به آن‌ها مراجعه شود.

یک‌‌شنبه، ۳۱ تیر‌‌ماه ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۳:۳۴

گرمای تابستان با تایر خودرو چه میکند؟!

از آنجا که گرما، اثر جدی در خالی شدن باد یا ترکیدگی تایرها دارد؛ بدین سبب کارشناسان تصریح زیادی بر توجه رانندگان به این مقوله به ویژه در فصل تابستان دارند. ترکیدگی لاستیک در هوای گرم یکی از شایع ‌ترین عواملی است که خطرات زیادی برای خودروها ایجاد می‌کند؛ به صورتی که یکی از عوامل اصلی خیلی از تصادفات جاده ‌ای در فصل تابستان ترکیدگی لاستیک به علت های گوناگون است.

شنبه، ۲۳ تیر‌‌ماه ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۰:۱۱

هر آن‌چیزی که از آب بندی صحیح موتور خودروهای خارجی باید بدانید

آب بندی خودروها چیزی نیست که متعلق به خودروهای قدیمی باشد و هنوز هم همه خودروها نیاز به آب بندی صحیح دارند تا بتوانند بهترین عملکرد و کیفیت را در اختیار صاحبانشان بگذارند.

دوشنبه، ۴ تیر‌‌ماه ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۱:۱۳

چرا گیربکس‌های دستی همیشه بهترین نیستند؟

شاید برای بسیاری از رانندگان و عاشقان خودرو لذت رانندگی با جعبه‌دنده دستی بسیار بیشتر از جعبه‌دنده خودکار باشد. لذتی که می‌تواند حس خوب تعویض دنده را برای راننده ایجاد کند.

چهارشنبه، ۱۹ اردیبهشت‌‌ماه ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۰:۳۴

هر آن چیزی که در مورد پاور باکس (Power Box) و کاربرد آن در خودرو باید بدانید

بسیاری از صاحبان خودروهای اسپرت و به روز که اغلب جوانان هستند برای افزایش قدرت خودروی خود از موارد بسیار مختلفی استفاده می‌کنند ولی یکی از مواردی که معمولا به اشتباه و یا درست، از آن برای افزایش قدرت استفاده می‌شود به تیونینگ باکس یا در اصطلاح علمی‌تر پاور باکس (Power Box) مشهور است که در ادامه به بررسی جزئیات بیشتری از آن در خودروهای مسابقه‌ای می‌پردازیم.

یک‌‌شنبه، ۲ اردیبهشت‌‌ماه ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۱:۲۷

مکمل سوخت چیست و چه کاربردی دارد؟

مسلما برایتان این موضوع پیش آمده که در هنگام مراجعه به پمپ بنزین، متصدی آن به شما استفاده از مکمل سوخت را پیشنهاد کند. براساس ادعای آن‌ها با استفاده از مکمل سوخت کارایی خودرو افزایش یافته و مصرف سوخت کمتر و یا بهینه می‌شود. آیا چنین موضوعی حقیقت دارد؟ برای جواب این سوال با ما همراه باشید.

پنج‌‌شنبه، ۱۲ بهمن‌‌ماه ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۲:۰۹

خرابی بلبرینگ در خودرو چه حوادثی را در پی دارد؟

یکی از پر اهمیت ترین قطعات چرخ های خودرو و بهتر است بگوییم جلوبندی خودروها بلبرینگ آن است که به وجود آمدن ایراد و خرابی در آن می تواند باعث بروز مشکلاتی برای سرنشینان خودرو شود. در واقع مشکلات رایجی که پیرامون خرابی بلبرینگ چرخ ایجاد می شوند عبارتند از قفل شدن لاستیک ها، لق زدن چرخ ها و در بدترین حالت در رفتن چرخ ها که می تواند حوادث جبران ناپذیری را رقم بزند.

دوشنبه، ۲ بهمن‌‌ماه ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۰:۴۴

کاربرد ترمز اضطراری اتوماتیک پیش از تصادف

ترمز اضطراری اتوماتیک (AEB) چیست؟ می‌توان این تکنولوژی را به عنوان سیستمی تعریف کرد که احتمال وقوع تصادف با وسیله نقلیه دیگر یا یک انسان را در پیشروی خودرو تشخیص داده و به راننده کمک میکند تا از تصادف جلوگیری کند یا شدت وقوع آن را کاهش دهد. ترمز اضطراری اتوماتیک (AEB) بدین گونه عمل می‌کند که ابتدا سیگنال‌هایی را به راننده برای اصلاح عملکردش ارسال می‌کند و اگر پاسخ راننده مناسب نبوده و یا راننده سرعت عمل کافی نداشته باشد، این سیستم به صورت اتوماتیک، ترمزها را به منظور اجتناب از تصادف فعال خواهد کرد.

سه‌‌شنبه، ۱۹ دی‌‌ماه ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۱:۵۳

علت قفل کردن گیربکس های اتوماتیک در حالت پارک ( P )

در واقع گیربکس‌ های اتوماتیک پیچیدگی‌ های فنی زیادی دارند و همین موضوع موجب می گردد، مالکین این خودرو‌ها نگرانی ‌هایی در مورد آن‌ ها داشته باشند. گیر کردن دنده در وضعیت P (پارک) یکی از این موارد می باشد که البته این وضعیت به ندرت رخ می دهد و جای نگرانی چندانی ندارد.

دوشنبه، ۱۱ دی‌‌ماه ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۶:۱۵

اهمیت تمیز بودن انژکتور

وظیفه سیستم انژکتوری (Injector) ترکیب کردن سوخت و هوا به میزان و نسبت لازم و سپس تزریق آن به موتور خودرو است. سیستم انژکتور همان عملکرد مشابه سیستم کاربراتور را دارد اما بنابر ماهیت اجزای تشکیل دهنده آن و برخورداری از سیستم متفاوت، عمل ترکیب کردن سوخت و هوا در آن بسیار دقیق‌ تر می باشد و به ندرت در تنظیمات موتور خودور اختلال ایجاد می کند.
نکته مهم اینکه عملکرد مناسب سیستم انژکتور باعث کاهش مصرف سوخت خودرو و همچنین کاهش میزان آلودگی هوا می‌گردد.

سه‌‌شنبه، ۵ دی‌‌ماه ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۷:۳۱

انواع جعبه دنده اتومبیل

در تمام دوران تاریخچه صنعت اتومبیل گیربکس ها یا همان جعبه دنده ها نقش کلیدی در سیستم انتقال قدرت داشته اند. به طوری که در سال های اخیر انواع متنوعی از گیربکس ها در این صنعت مورد استفاده قرار میگیرند، که از مزایای یک گیربکس کارامد نداشتن لگ یا تاخیر درفواصل تعویض دنده ها میباشد که به موجب آن شتاب خودرو افزایش میابد و مصرف سوخت تا حدودی کاهش میابد.

سه‌‌شنبه، ۱۴ آذر‌‌ماه ۱۳۹۶ - ۰۷:۴۰:۴۳

سنسور باران چیست؟ معرفی و مکانیزم عملکرد؛

سال‌هاست که خودروسازان برای افزایش تمرکز، دقت و سهولت رانندگان در شرایط بارانی و برفی، به دنبال حذف تیغه‌های برف‌ پاک ‌کن خودروها و یا دست کم کنترل خودکار سرعت برف پاک کن‌ها هستند و طرح‌های مختلفی را آزمایش کرده‌اند. این طرح‌ها شامل تشخیص بارندگی به‌ واسطه ارتعاشات حاصل از برخورد قطرات باران با شیشه اتومبیل، ایجاد پوشش‌های ویژه برای جلوگیری از تشکیل قطرات باران بر روی شیشه و یا حتی زدودن قطرات با استفاده از امواج فراصوت بودند که اصلاً نیازی به برف پاک کن نداشتند.

چهارشنبه، ۱ آذر‌‌ماه ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۲:۲۳

علائم روغن‌ سوزی در موتور خودرو چیست؟

در واقع روغن ‌سوزی در موتور خودرو به وضعیتی گفته می‌شود که روغن در پروسه کاری موتور به اتاق احتراق یا مناطق داغ موتور وارد شده، بنابراین روغن با قرار گرفتن در گرمای زیاد تبخیر می شود و به همراه گازهای خروجی اگزوز از موتور خارج خواهد شد.

دوشنبه، ۱۵ آبان‌‌ماه ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۱:۲۴


 
 

کاردو، به عنوان یکی از بزرگترین فضای آنلاین تبادل و معامله خودرو، در حال حاضر به صدها مشتری در حال ارائه خدمات است. در این نسخه از وب‌سایت کاردو سعی شده است با بهره‌گیری از آخرین متدهای توسعه و برنامه‌نویسی امکان استفاده کاربران از سایت در دستگاه‌های هوشمند (موبایل، تبلت) به صورت ویژه‌ای فراهم می‌سازد و طراحی سایت به گونه‌ای است که لایه‌بندی سایت بر اساس دستگاه شما تطبیق می‌یابد.

این سایت ماحصل، تلاش‌های چندساله کارشناسان خبره در ۲ حوزه صنعت خودرو و IT بوده است و سعی شده است بنا به نیاز کاربر ایرانی و بر اساس شیوه فعالیت جاری کشور سریعترین و بهترین انتخاب‌ها فراهم باشد.

«کاردو» واژه‌ی اصیل پارسی است و به معنای توانمندی و پشتکار است، همچنین نگارش انگلیسی آن (CarDo) به معنای فعالیت مرتبط با خودرو می‌باشد. «کاردو» تمام تلاش خود را انجام می‌دهد تا شایسته خدمت‌رسانی به شما باشد.

به دلیل حجم بالای آگهی‌های ثبت شده، امکان بررسی صحت و اصالت آن‌ها امکان‌ناپذیر است، پیش از هرگونه معامله از صحت و اصالت مدارک و خودرو مطمئن شوید، در صورت نیاز می‌توانید از کارشناسان بخش خدمات مشتریان ما جهت راهنمایی و باری‌رسانی استفاده کنید.

طبق ماده ۳ آیین نامه اجرایی ماده ۷ قانون حمایت از مصرف کنندگان مسئولیت تبلیغ خلاف واقع بر عهده سفارش دهنده و سازنده آگهی است.

© ۱۳۹۳-۱۳۹۹ :: کلیه حقوق برای سایت کاردو محفوظ است. استفاده از مطالب سایت فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است.