مدرن تر، زیباتر با مشخصات فنی بهتر

معرفی نسخه فیس لیفت آئودی Q۵ ۲۰۲۱

  آئودی روز گذشته نسخه های ۲۰۲۱ اسیووی Q۵ و نسخه اسپرت تر و قدرتمند این خودرو یعنی مدل SQ۵ را معرفی کرده است.  

سه‌‌شنبه، ۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۱:۴۱ |

جدا از تغییرات ظاهری صورت گرفته در این دو خودرو برای مدل ۲۰۲۱، مهم ترین به روزرسانی صورت گرفته نصب پیشرانه مجهز به سیستم هیبریدی ملایم به صورت استاندارد و نصب پیشرانه پلاگ این هیبریدی به صورت آپشنال برای Q۵ است. کمپانی آلمانی آئودی قصد دارد که Q۵ جدید را تا پیش از پایان سال جاری میلادی راهی بازارهای جهانی کند.

تغییرات اعمال شده در نسخه فیس لیفت
اسیووی Q۵ فیس لیفت علاوه بر بهره بردن از پیشرانه های الکتریکی سازی شده، به جدیدترین نسخه سیستم سرگرمی و اطلاع رسانی این کمپانی و همچنین سیستم های ایمنی مختلف جدید مجهز شده است. آئودی همچنین پلتفرم این خودرو را نیز برای سال ۲۰۲۱ مقداری به روزرسانی کرده که نتیجه آن به بهبود عملکرد Q۵ فیس لیفت ختم شده است. ضمن اینکه آئودی به تکنولوژی چراغ های OLED عقب نصب شده در SQ۵ افتخار می کند. این خودرو یکی از معدود خودروهای موجود در بازار جهانی است که دارای چراغ راهنمایی illuminated در پروفیل عقب است.

تغییرات ظاهری
آئودی برای نسخه فیس لیفت Q۵ تغییرات ظاهری زیادی را اعمال کرده است. در پروفیل جلو دیزاین جلوپنجره بزرگ آئودی مقداری تغییر کرده و از فریم باریک تری برای فضای بیرونی آن استفاده شده که به موجب آن فاصله جلوپنجره از چراغ مقداری بیشتر شده است. چراغ های تمام LED جلو Q۵ و LEDهای روشنایی در روز نسخه ۲۰۲۱ این خودرو طراحی پیچیده تری نسبت به مدل پیشین دارند و گرافیک آن ها تا حد زیادی به سایر محصولات جدید آئودی از جمله استیشن فوق قدرتمند RS۶ نزدیک شده است. استایل کلی پروفیل جلوی Q۵ جدید هم تا حد زیادی مشابه طراحی Q۳ مدل ۲۰۱۹ و اسیووی Q۷ به روزرسانی شده برای سال ۲۰۲۰ شده است.

با نصب پکیج آپشنال ظاهری S لاین برای این Q۵، درون جلوپنجره گرافیکی شش ضلعی مانند مشکی رنگ اجرا می شود که ترکیبی عالی در نمای جلو این اسیووی لوکس ایجاد می کند. همچنین در گوشه های سپر نیز ورودی های هوای برجسته ای نصب می شود و یک صفحه محافظ مشکی براق در زیر پیشرانه نصب می شود که تا سپر جلو امتداد یافته است.

پکیج ظاهری Advanced لاین به صورت استاندارد برای Q۵ نصب شده که به موجب آن درون جلوپنجره خطوط کرومی عمودی اعمال شده و تمی نقره ای رنگ در سپر جلو و عقب این اسیووی لوکس خانوادگی اعمال می شود. نسخه های مجهز به پکیج Advanced لاین امکان نصب رینگ هایی با سایز ۱۸، ۱۹ و ۲۰ اینچی با دیزاین های مختلفی را دارند. اما نسخه مجهز به پکیج ظاهری S لاین به صورت استاندارد دارای رینگی ۱۹ اینچی بوده که به صورت آپشنال رینگی ۲۰ اینچی برای آن نصب می شود.

پروفیل عقب Q۵ مدل ۲۰۲۰ تغییرات کمتری را نسبت به مدل پیش از فیس لیفت به خود دیده است. واضح ترین تغییر به چراغ های عقب مربوط می شود که به تکنولوژی OLED مجهز شده اند که البته فعلا این تکنولوژی تنها برای نسخه SQ۵ این خودرو قابل نصب است. این چراغ های OLED عقب، یکی از چهار استایل چراغ جدیدی هستند که مشتری امکان سفارش آن را برای Q۵ فیس لیفت مدل ۲۰۲۱ دارد.

همچنین برای اولین بار تکنولوژی فوق پیشرفته LED ماتریکس آئودی برای Q۵ فیس لیفت قابل سفارش است. این تکنولوژی به صورت استاندارد روی نسخه پرستیج آئودی Q۵ که اتفاقا مجهزترین تریم این خودرو محسوب می شود، قابل سفارش است. نسخه پرستیج به چراغ های راهنمای داینامیک و چراغ همراهی تا درب منزل نیز مجهز شده است.

مشخصات فنی
نسخه استاندارد آئودی Q۵ مدل ۲۰۲۱، از همان پیشرانه دو لیتری چهار سیلندر توربوشارژ نسخه پیشین بهره می برد، اما در کنار آن یک سیستم ولتاژ پایین ژنراتو استارتر نیز با آن کوپل شده است. این پیشرانه به روزرسانی شده ۱۳ اسب بخار قدرت بیشتری نسبت به نمونه پیشین تولید می کند و حال بیشینه قدرت تولیدی آن به ۲۶۱ اسب بخار و بیشینه گشتاور تولیدی آن به ۳۷۰ نیوتن متر رسیده است. این سیستم هیبریدی ملایم هنگام ترمزگیری و برداشتن پا از روی پدال گاز، انرژی آزاد شده را در باتری ۱۲ ولت خود ذخیره می کند. اما این سیستم هیبریدی ملایم بر خلاف نمونه ۴۸ ولتی نصب شده روی اسیووی فول سایز Q۷، تاثیری در کاهش لگ توربوشارژ ندارد.

افرادی که علاقه دارند میزان الکتریکی سازی شدن پیشرانه خودروی آن ها بیشتر باشد، می توانند به سراغ خرید نسخه پلاگ این هیبریدی Q۵ بروند. در این نسخه یک موتور الکتریکی بین پیشرانه دو لیتری توربوشارژ و گیربکس ۷ سرعته دو کلاچه قرار گرفته که وظیفه تامین نیروی آن بر عهده یک باتری ۱۴.۱ کیلووات ساعتی قرار دارد. بیشینه قدرت تولیدی این سیستم هیبریدی ۳۶۲ اسب بخار و بیشینه گشتاور آن نیز ۵۰۰ نیوتن متر گزارش شده که ۱۳ اسب بخار قدرت تولیدی آن نسبت به مدل SQ۵ بیشتر است. همانند گذشته نسخه پلاگ این هیبریدی Q۵ قادر است تا در حالت تمام الکتریکی بیشینه مسافت ۳۵ کیلومتر را طی کند.

لازم به ذکر است که نسخه پلاگ این هیبریدی Q۵ به صورت استاندارد به پکیج ظاهری S لاین مجهز شده؛ مضاف بر آن پکیج اسپرت پلاس نیز برای این اسیووی پریمیوم قابل نصب است که با سفارش آن دمپرهای تطبیقی، سیستم تعلیق بادی و تریم داخلی داینامیکا برای این خودرو نصب می شود.

آئودی SQ۵ جدید هم مشخصات فنی مشابهی با نسخه پیش از فیس لیفت دارد. این خودرو همچنان از یک پیشرانه ۳ لیتری شش سیلندر V شکل توربوشارژ بهره می برد که قادربه تولید بیشینه قدرت ۳۴۹ اسب بخار و بیشینه گشتاور ۵۰۰ نیوتن متر است. همانند تمامی نسخه های Q۵، این نسخه اسپرت و قدرتمند نیز با سیستم انتقال قدرت تمام چرخ محرک کواترو و گیربکس هفت سرعته دو کلاچه راهی بازار می شود. سیستم تعلیق تطبیقی به صورت استاندارد برای این مدل لحاظ شده، اما قابلیت تنظیم ارتفاع تعلیق به صورت آپشنال روی SQ۵ نصب می شود. این اسیووی قدرتمند پریمیوم به صورت استاندارد از چراغ های OLED پیشرفته آئودی بهره می برد.

تجهیزات ایمنی و رفاهی
بسیاری از خودروسازان لوکس به دلایلی قصد دارند که برخی از تجهیزات ایمنی فعال را به صورت آپشنال روی خودرو نصب کنند، اما آئودی جزو این خودروسازان دسته بندی نمی شود. هشدار تغییر خطوط، سنسورهای پارک جلو و عقب و سیستم مانیتورینگ نقاط کور به صورت استاندارد روی تریم پایه پریمیوم این خودرو نصب شده اند. انا تریم پریمیوم پلاس و پرستیج به سیستم های ایمنی دیگر مانند کروز کنترل تطبیقی، تثبیت خطوط حرکت فعال و مجموعه دوربین های دید اطراف Top View تجهیز شده اند. در کنار این سیستم ها، پکیج ایمنی آئودی Pre Sense City نیز نصب شده که متشکل از سیستم ترمز اضطراری خودکار با قابلیت تشخیص عابر پیاده در جلو و عقب است.

تمامی نسخه های Q۵ مدل ۲۰۲۱، به جدیدترین نسخه سیستم سرگرمی و اطلاع رسانی آئودی موسوم به MIB۳ مجهز شده که البته نمونه آن در بسیاری از محصولات جدید این شرکت نیز دیده می شود. این سیستم متشکل از یک نمایشگر ۱۰.۱ اینچی لمسی در میان داشبورد است که و سرعت و قدرت پردازنده آن تا ۱۰ برابر نسبت به نمونه پیشین بهبود یافته است.

نمایشکر تمام دیجیتالی پشت فرمان موسوم به Audi Virtual Cockpit به صورت استاندارد در نسخه های پریمیوم پلاس و پرستیج نصب شده است. همچنین تمامی تریم های این خودرو دارای سیستم اپل کار پلی و اندروید اتو بدون سیم هستند.

قیمت
نسخه پایه آئودی Q۵ قیمتی معادل ۴۳ هزار و ۳۰۰ دلار درست مانند نسخه پیش از فیس لیفت دارد و این در حالی است که این خودرو به تجهیزات مدرن تری مجهز شده است. نسخه پلاگ این هیبریدی این خودرو هم برچسب قیمتی معادل ۵۱ هزار و ۹۹ دلار دارد که ۱۰۰۰ دلار نسبت به مدل ۲۰۲۰ قیمت ارزان تری دارد. اما نسخه SQ۵ مدل ۲۰۲۱ هم قیمتی معادل ۵۲ هزار و ۹۰۰ دلار داشته که درست مانند SQ۵ پیش از فیس لیفت است.

آئودی قصد دارد که نسخه های مختلف Q۵ فیس لیفت شده را از سه ماه چهارم سال ۲۰۲۰ وارد بازارهای جهانی کند. انتظار می رود که استایل زیبا، کیفیت ساخت بالا و همچنین قیمت بسیار رقابتی این خودرو بتواند دردسر زیادی برای رقبای آن در بازارهای جهانی ایجاد کند.


مدرن تر، زیباتر با مشخصات فنی بهتر
معرفی نسخه فیس لیفت آئودی Q۵ ۲۰۲۱
خبر

کد محتوا: ۲۱۰۲۱

ارسال: سه‌‌شنبه، ۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۱:۴۱

به روز شده: سه‌‌شنبه، ۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۴:۵۶

کلید واژه‌‌ها: آئودی

نوع: خبر

فرستنده: دبیر سرویس محتوا

منبع: خودرونویس

بازدید: ۳۵

زبان: پارسی

(۴ مورد )
در حال حاضر امکان ثبت نظر برای شما وجود ندارد، برای افزودن نظرتان، باید ابتدا به سایت وارد شده‌‌ باشید. برای ورود به سایت اینجا کلیک کنید. چنانچه هنوز عضو سایت نشده‌‌اید، اینجا کلیک کنید. (ثبت نام در سایت تنها ۱ دقیقه طول می‌‌کشد!)

نظری وارد نشده است، شما اولین باشید ...

کاردو، به عنوان یکی از بزرگترین فضای آنلاین تبادل و معامله خودرو، در حال حاضر به صدها مشتری در حال ارائه خدمات است. در این نسخه از وب‌سایت کاردو سعی شده است با بهره‌گیری از آخرین متدهای توسعه و برنامه‌نویسی امکان استفاده کاربران از سایت در دستگاه‌های هوشمند (موبایل، تبلت) به صورت ویژه‌ای فراهم می‌سازد و طراحی سایت به گونه‌ای است که لایه‌بندی سایت بر اساس دستگاه شما تطبیق می‌یابد.

این سایت ماحصل، تلاش‌های چندساله کارشناسان خبره در ۲ حوزه صنعت خودرو و IT بوده است و سعی شده است بنا به نیاز کاربر ایرانی و بر اساس شیوه فعالیت جاری کشور سریعترین و بهترین انتخاب‌ها فراهم باشد.

«کاردو» واژه‌ی اصیل پارسی است و به معنای توانمندی و پشتکار است، همچنین نگارش انگلیسی آن (CarDo) به معنای فعالیت مرتبط با خودرو می‌باشد. «کاردو» تمام تلاش خود را انجام می‌دهد تا شایسته خدمت‌رسانی به شما باشد.

به دلیل حجم بالای آگهی‌های ثبت شده، امکان بررسی صحت و اصالت آن‌ها امکان‌ناپذیر است، پیش از هرگونه معامله از صحت و اصالت مدارک و خودرو مطمئن شوید، در صورت نیاز می‌توانید از کارشناسان بخش خدمات مشتریان ما جهت راهنمایی و باری‌رسانی استفاده کنید.

طبق ماده ۳ آیین نامه اجرایی ماده ۷ قانون حمایت از مصرف کنندگان مسئولیت تبلیغ خلاف واقع بر عهده سفارش دهنده و سازنده آگهی است.

© ۱۳۹۳-۱۳۹۹ :: کلیه حقوق برای سایت کاردو محفوظ است. استفاده از مطالب سایت فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است.