چهارچرخ های لوکس با مصرف سوخت شگفت انگیز

  بازار خودروهای لوکس همواره مخاطبان زیادی را مشغول خود می کند. مجموعه ای فوق العاده از طراحی، کیفیت مواد و آخرین فناوری ها روز در این کلاس تولیدی حضور دارند تا کمپانی های بین المللی رقابت نزدیکی را در نمایش سطح توانمندی خود دنبال کنند.  

سه‌‌شنبه، ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۸:۳۱ |

با این مقدمه، باردیگر سراغ خودروهای لوکس می رویم تا یک گزارش متفاوت داشته باشیم! متفاوت از این منظر که موضوع بحث میزان مصرف سوخت این محصولات است. به عبارت دیگر لیستی از خودروهای لوکس ۲۰۲۰ که در کلاس خود به عنوان خودروهایی کم مصرف شناخته می شوند.

رده بندی زیر براساس شاخص مصرف سوخت ترکیبی شکل گرفته است. مصرف ترکیبی در زبان ساده عبارت است از میانگین محاسبه شده برای مصرف سوخت یک خودرو در داخل شهر و بزرگراه. در هنگام ارزیابی این شاخص میزان عدد بدست آمده برای شاخص مصرف در شهر باتوجه به ترافیک و ترمز بیشتر ۵۵ درصد در نتیجه نهایی یا همان شاخص مصرف سوخت ترکیبی اثرگذار است و سهم شاخص مصرف بزرگراه ۴۵ درصد خواهد بود.

ب ام و ۵۳۰ایی  آی پرفورمنس

در این دلبر آهنی آلمانی از پیشرانه ۲ لیتری ۴ سیلندر توربو به علاوه یک موتور الکتریکی استفاده شده است. مجموع خروجی این موتور هیبریدی ۲۸۲ اسب بخار است که ۱۸۲  اسب آن از موتور بنزینی و ۹۴ اسب دیگر از بخش الکتریکی تامین می شود. این سدان در حالت ترکیبی تنها ۸.۷ لیتر برای هر ۱۰۰ کیلومتر سوخت مصرف می کند که آگاهی از این عدد(مصرف سوخت) مذکور هنگامی که خودرو و ابعاد آنرا از نزدیک مشاهده می کنید قطعا عاملی برای غافلگیری خواهد بود.

 مرسدس بنز سی ال اِی۲۵۰

وقتی ب ام و رکوردهای جالبی را در مصرف سوخت سدان های خود ثبت می کند؛ قطعا رقیب هموطن آن نیز برگ برنده ای در آستین خواهد داشت. مرسدس در سی ال ای۲۵۰ از موتور ۲ لیتری ۴ سیلندر مجهز به توربوشارژ با خروجی ۲۲۱ اسب بخار و گشتاور ۲۵۸ پوندفوت استفاده کرده است. میزان مصرف سوخت ۸.۴ لیتر برای هر ۱۰۰ کیلومتر است.
 
مرسدس بنز آ۲۲۰

دیگر تحفه آلمانی امروز آ۲۲۰ بازهم از مرسدس است که می توانیم آنرا یک خودروی لوکس جمع و جور بدانیم. در این محصول از تپنده ۲ لیتری ۴ سیلندر با ۱۸۸ اسب بخار خروجی و گشتاور ۲۲۱ پوندفوت استفاده شده است. مصرف سوخت این خودرو در حالت ترکیبی برابر با ۸.۴ لیتر برای هر ۱۰۰ کیلومتر گزارش شده است.
 
آئودی آ۳ اف دبلیو دی

ظاهرا آلمانی ها در مهندسی موتور و مصرف بهینه مصرف سوخت عملکرد برتر را به خود اختصاص داده اند! زیرا لیست امروز اعضا آلمانی زیادی دارد. آئودی آ۳ اف دبلیو دی از موتور ۲ لیتری ۴ سلیندر توربو با خروجی ۱۸۶ اسب بخار و گشتاور ۲۲۱ پوندفوت استفاده می کند. مصرف سوخت ترکیبی این خودرو برابر با ۷.۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است.

 ب ام و ۳۳۰آی

استفاده از موتورهای ۴ سیلندر توربو به تدریج مبدل به یک استاندارد برای سدان های کیفی، شده است. این موتورها ترکیب فعال موتور قدرتمند و کم مصرف را به شکل مطلوبی ارائه می دهند.

در ۳۳۰آی از یک موتور ۴ سیلندر توربودوقلو ۲ لیتری با خروجی ۲۵۵ اسب بخار و گشتاور ۲۹۵ پوندفوت استفاده شده است. میزان مصرف این خودرو برای شاخص ترکیبی برابر با ۷.۸ لیتر برای هر ۱۰۰ کیلومتر است.

 آئودی آ۴ اف دبلیو دی

این محصول در مقایسه با دیگر عضو خانواده خود یعنی آ۳ اف دبلیو دی عملکرد بهتری در بخش موتور را ارائه می دهد. برای آ۴ از تپنده ۴ سیلندر ۲ لیتری توربو  با ۲۴۸ اسب بخار خروجی و گشتاور ۲۷۳ پوندفوت استفاده شده است. جالب آنکه مصرف سوخت این خودرو در حالت ترکیبی برابر ۷.۸ لیتر برای هر ۱۰۰ کیلومتر است.

 
ولوو اس۹۰ تی۸

ولوو همواره محصولات قابل تحسینی را روانه بازار خودرو کرده و البته در زمینه مصرف سوخت نیز قوانین خاص خود را دارد. اس۹۰ تی۸ یک هیولای لوکس ۴۰۰ اسب بخاری است که از یک موتور هیبریدی استفاده می کند. مصرف سوخت این خودرو برابر با ۷.۸ لیتر برای هر ۱۰۰ کیلومتر است.
 
لینکلن ام کی زد

حضور یک نماینده آمریکایی در لیست امروز می تواند نشانه ای از تغییر رسم دیرینه آنها در طراحی موتورهای قدرتمند پرمصرف باشد یا آنکه بهتر است بگوئیم در کنار رسم دیرینه خود به تولید نمونه های کم مصرف نیز متمرکز شده اند.

لینکلن ام کی زد هیبریدی از یک موتور ۴ سیلندر ۲ لیتری و یک موتور الکتریکی استفاده می کند که مجموع خروجی آن برابر با ۱۸۸ اسب بخار است. این خودرو شاخص مصرف سوخت ترکیبی ۵.۷ لیتر برای هر ۱۰۰ کیلومتر را در اختیار دارد. این آمار برای یک سدان آمریکایی قابل تحسین است!

 لکسس ایی اس ۳۰۰اچ

این لکسس هیبریدی از موتور ۴ سیلندر ۲.۵  لیتری استفاده می کند که مجموع خروجی آن ۲۱۵ اسببخار است و می توان آنرا جز برترین خودروهای لوکس ۲۰۲۰ از منظر شاخص مصرف سوخت دانست. در حالت ترکیبی ۳۰۰اچ برابر با ۵.۳ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر سوخت مصرف می کند.


چهارچرخ های لوکس با مصرف سوخت شگفت انگیز
گزارش

کد محتوا: ۲۰۸۴۰

ارسال: سه‌‌شنبه، ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۸:۳۱

به روز شده: سه‌‌شنبه، ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۸:۲۲

کلید واژه‌‌ها: ب ام و، مرسدس بنز، آئودی، ولوو، لکسس

نوع: گزارش

فرستنده: دبیر سرویس محتوا

منبع: عصر ایران

بازدید: ۱۵۳

زبان: پارسی

(۳ مورد )
در حال حاضر امکان ثبت نظر برای شما وجود ندارد، برای افزودن نظرتان، باید ابتدا به سایت وارد شده‌‌ باشید. برای ورود به سایت اینجا کلیک کنید. چنانچه هنوز عضو سایت نشده‌‌اید، اینجا کلیک کنید. (ثبت نام در سایت تنها ۱ دقیقه طول می‌‌کشد!)

نظری وارد نشده است، شما اولین باشید ...

کاردو، به عنوان یکی از بزرگترین فضای آنلاین تبادل و معامله خودرو، در حال حاضر به صدها مشتری در حال ارائه خدمات است. در این نسخه از وب‌سایت کاردو سعی شده است با بهره‌گیری از آخرین متدهای توسعه و برنامه‌نویسی امکان استفاده کاربران از سایت در دستگاه‌های هوشمند (موبایل، تبلت) به صورت ویژه‌ای فراهم می‌سازد و طراحی سایت به گونه‌ای است که لایه‌بندی سایت بر اساس دستگاه شما تطبیق می‌یابد.

این سایت ماحصل، تلاش‌های چندساله کارشناسان خبره در ۲ حوزه صنعت خودرو و IT بوده است و سعی شده است بنا به نیاز کاربر ایرانی و بر اساس شیوه فعالیت جاری کشور سریعترین و بهترین انتخاب‌ها فراهم باشد.

«کاردو» واژه‌ی اصیل پارسی است و به معنای توانمندی و پشتکار است، همچنین نگارش انگلیسی آن (CarDo) به معنای فعالیت مرتبط با خودرو می‌باشد. «کاردو» تمام تلاش خود را انجام می‌دهد تا شایسته خدمت‌رسانی به شما باشد.

به دلیل حجم بالای آگهی‌های ثبت شده، امکان بررسی صحت و اصالت آن‌ها امکان‌ناپذیر است، پیش از هرگونه معامله از صحت و اصالت مدارک و خودرو مطمئن شوید، در صورت نیاز می‌توانید از کارشناسان بخش خدمات مشتریان ما جهت راهنمایی و باری‌رسانی استفاده کنید.

طبق ماده ۳ آیین نامه اجرایی ماده ۷ قانون حمایت از مصرف کنندگان مسئولیت تبلیغ خلاف واقع بر عهده سفارش دهنده و سازنده آگهی است.

© ۱۳۹۳-۱۳۹۹ :: کلیه حقوق برای سایت کاردو محفوظ است. استفاده از مطالب سایت فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است.